ADRESY:

Gabinet "Agouti":
ul. Rusznikarska 14, 31-261 Kraków
» mapa

 

Gabinet "Agouti Dla Kotów":
os. Dywizjonu 303 nr 21, 31-873 Kraków

REJESTRACJA:

(+48 12) 633 60 45
(+48) 606 302 305

 

Kleszcze – nie taki diabeł straszny?

Kleszcze to pasożyty zewnętrzne, które przyczepiają się do skóry Twojego ulubieńca. Sezon występowania kleszczy to wiosna i lato, ale zdarza się, że występują nawet w czasie łagodnej zimy.

W Europie występuje kilkanaście gatunków kleszczy, niektóre mogą żyć ponad 4 lata. Można je spotkać wszędzie – zarówno w lasach, na łąkach jak i niewielkich przyosiedlowych trawnikach.

Problemem nie jest sam kleszcz – łatwo go usunąć – lecz choroby, jakie często przenosi.

W celu ochrony psa lub kota należy go przede wszystkim ochronić przed przyczepieniem się kleszcza. Kleszcz, który już przyczepi się do zwierzęcia, pasożytuje na nim ssąc krew. Podczas picia krwi kleszcz wraz ze śliną zakaża Twojego pupila drobnoustrojami wywołującym groźne choroby: Babeszjozę, Boreliozę, Anaplazmozę, Erlihiozę.

Nieleczone choroby odkleszczowe prowadzą do śmierci zwierzęcia.

W "sezonie kleszczowym" gabinet Agouti oferuje szeroki wybór skutecznych preparatów przeciwkleszczowych dla psów i kotów.

Jeżeli zdarzyło się już, że Twój pies lub kot miał kleszcza, możesz u nas wykonać specjalistyczne testy w kierunku chorób odkleszczowych, które zapewnią szybką diagnozę i skuteczne leczenie chorób odkleszczowych.

Copyright © 2013 Monika Kuszyńska
Odwiedzin: 219218
realizacja: unavoce-design